Graduation Honors

Valedictorian
Kacie Danielle Underwood

Salutatorian
Christina Torres-Salas

Medallion Award
Heidi Hawn
Janet Ann Marcinec
Jeffrey Smolen
Christina Torres-Salas
Kacie Danielle Underwood
Nicholas Vasileff

The Board of Regents Medallion is awarded at each of the twelve community colleges to graduating students who have earned perfect 4.0s and who have completed at least half of their requirements at the college where the degree is being awarded. Certificate programs are not included for this award.

3.9 to 4.0 grade point average – Summa Cum Laude*
3.7 to 3.89 grade point average – Magna Cum Laude*
3.4 to 3.69 grade point average – Cum Laude*
* Will be noted on the student’s transcript.

Summa Cum Laude
Massan Agbotse Gbonfoun Associate in Science Business Office Technology Summa Cum Laude      
Jacob Alibrio Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Communication Studies Summa Cum Laude      
Angelica Bouchelle Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Communication Studies Summa Cum Laude      
Angelica Bouchelle Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: English Studies Summa Cum Laude      
Christine Boudreau Associate in Science Drug /Alcohol Recovery Counselor Summa Cum Laude      
William Cawthra Associate in Science Engineering Science Summa Cum Laude      
Cecelia Charron Associate in Science Accounting and Business Administration Summa Cum Laude      
Elsa Coko Associate in Science Accounting and Business Administration Summa Cum Laude      
Peyton DeBowsky Associate in Science Liberal Arts and Science Summa Cum Laude      
Duy Do Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Business Studies Summa Cum Laude      
Kathleen Duckett Associate in Science Occupational Therapy Assistant Summa Cum Laude      
Carter Eckley Associate in Science Radiologic Science Summa Cum Laude      
Melissa Fernance Associate in Science General Studies Summa Cum Laude      
Ivy-Lynne Fontaine Associate in Science Paralegal Summa Cum Laude      
Anna Gabriel Associate in Science Radiologic Science Summa Cum Laude      
Kyle Gordon Associate in Arts Liberal Arts and Science Summa Cum Laude      
Philip Gosselin Associate in Science Marketing Summa Cum Laude      
Alfred Greenleaf Associate in Science Drug /Alcohol Recovery Counselor Summa Cum Laude      
Heidi Hawn Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Mathematics Studies Summa Cum Laude      
Carissa Kimball Associate in Science Radiologic Science Summa Cum Laude      
Nicole Kus Associate in Science Radiologic Science Summa Cum Laude      
Jian Liang Associate in Science Accounting Summa Cum Laude      
Janet Marcinec Associate in Science Culinary Arts Summa Cum Laude Associate in Science Foodservice Management Summa Cum Laude
Jennifer Milavsky Associate in Science Business Office Technology Summa Cum Laude Associate in Science General Studies Summa Cum Laude
Tiffany Palmer Associate in Science Accounting and Business Administration Summa Cum Laude      
Vy Pham Associate in Science General Studies Summa Cum Laude      
Jeffrey Smolen Associate in Science Computer Game Design Summa Cum Laude      
Paul Tomlin Associate in Science Surgical Technology Summa Cum Laude      
Christina Torres-Salas Associate in Science Business Office Technology Summa Cum Laude Associate in Science General Studies Summa Cum Laude
Kacie Underwood Associate in Science Radiologic Science Summa Cum Laude      
Nicholas Vasileff Associate in Science Accounting and Business Administration Summa Cum Laude      
Erika Webb Associate in Science Disabilities Specialist Summa Cum Laude      
Michelle Woodhouse Associate in Science Graphic Design Summa Cum Laude      
Magna Cum Laude
Sugandh Bhatia Associate in Science Internet Programming Technology Magna Cum Laude      
Serena Carl Associate in Science Accounting and Business Administration Magna Cum Laude      
Nathan Carman Associate in Science Disabilities Specialist Magna Cum Laude      
Maciej Chajdecki Associate in Science Graphic Design Magna Cum Laude      
Taylor Champagne Associate in Science Accounting and Business Administration Magna Cum Laude      
Xiangbin Chen Associate in Science Liberal Arts and Science Magna Cum Laude      
Mikayla Cooke Associate in Science General Studies Magna Cum Laude      
Holly Cortese Associate in Science Occupational Therapy Assistant Magna Cum Laude      
Isabel Crespo Associate in Science Accounting and Business Administration Magna Cum Laude      
Sarah Cunningham Associate in Science Radiologic Science Magna Cum Laude      
Amanda Despres Associate in Science Accounting and Business Administration Magna Cum Laude      
Allison Dillon Associate in Science Paralegal Magna Cum Laude      
Micaela Dozier Associate in Science Occupational Therapy Assistant Magna Cum Laude      
Arthur Duke Associate in Science Graphic Design Magna Cum Laude      
Olivia Duncan Associate in Science General Studies Magna Cum Laude      
Nehru Enerio Associate in Science Surgical Technology Magna Cum Laude      
Jasmyne Engman Associate in Science Computer Game Design Magna Cum Laude      
Joyce Essary Associate in Science Culinary Arts Magna Cum Laude Associate in Science Foodservice Management Magna Cum Laude
Silas Fischer Associate in Science General Studies Magna Cum Laude Associate in Arts Visual Fine Arts Magna Cum Laude
Colleen Gavner Associate in Science Occupational Therapy Assistant Magna Cum Laude      
Morgan Geres Associate in Science General Studies Magna Cum Laude      
Shawna Glenney Associate in Science Occupational Therapy Assistant Magna Cum Laude      
Austin Glidden Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Exercise Science Studies Magna Cum Laude      
Angelina Gonzales Associate in Science Drug /Alcohol Recovery Counselor Magna Cum Laude      
Cristian Guerrette Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Political Science Studies Magna Cum Laude      
Jacqueline Hanks Associate in Science General Studies Magna Cum Laude      
Kelsey Harmon Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: History Studies Magna Cum Laude      
Diana Heald Associate in Science Accounting Magna Cum Laude      
Christina Lawrence Associate in Science Engineering Science Magna Cum Laude Associate in Science Liberal Arts and Science Magna Cum Laude
Bret Lech Associate in Science Accounting and Business Administration Magna Cum Laude      
Jacob Lee Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Psychology Studies Magna Cum Laude      
Rebecca Manning Associate in Science Accounting and Business Administration Magna Cum Laude      
Nicole Marquis Associate in Science General Studies Magna Cum Laude      
Blake Melling Associate in Science Accounting and Business Administration Magna Cum Laude      
Amanda Messier Associate in Science General Studies Magna Cum Laude      
Annemarie Mishali Associate in Science Culinary Arts Magna Cum Laude      
Robyn Murphy Associate in Science Accounting Magna Cum Laude      
Theresa Norman Associate in Science Criminal Justice Magna Cum Laude      
Luis Pedroza Associate in Science Accounting and Business Administration Magna Cum Laude      
Mark Perkins Associate in Science General Studies Magna Cum Laude      
Diego Pichay Associate in Science Liberal Arts and Science Magna Cum Laude      
Rudney Pinto Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Psychology Studies Magna Cum Laude      
Amanda Purnhagen Associate in Science Computer Network Technology Magna Cum Laude      
Luis Rivera Serrano Associate in Science Radiologic Science Magna Cum Laude      
Kenneth Sanders II Associate in Science Business Administration Magna Cum Laude Associate in Science Marketing Magna Cum Laude
Tanya Serrao Associate in Science Radiologic Science Magna Cum Laude      
Rebecca Streeter Associate in Science Environmental Science Magna Cum Laude      
Gabriella Tauro Associate in Science Radiologic Science Magna Cum Laude      
Ava Tilsch Associate in Science Paralegal Magna Cum Laude      
Kevin Twohig Associate in Science Environmental Science Magna Cum Laude      
Brandon Useforge Associate in Science Accounting and Business Administration Magna Cum Laude      
Jinda Vogel Associate in Science Radiologic Science Magna Cum Laude      
Karina Walcott Associate in Science Accounting and Business Administration Magna Cum Laude      
Zachary Weeks Associate in Science Manufacturing Engineering Technology Magna Cum Laude      
Martha Wiszniak Associate in Science Liberal Arts and Science Magna Cum Laude      
Michael Witkowsky Associate in Science Business Administration Magna Cum Laude      
Kimberly Wolkon Associate in Science Therapeutic Recreation Magna Cum Laude      
Cum Laude
Antonio Abele Associate in Science General Studies Cum Laude            
Franshelyz Agosto Associate in Science Business Administration Cum Laude            
Angelena Alfonso Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Psychology Studies Cum Laude            
Kirsteen Alicea Associate in Science General Studies Cum Laude            
Bobbi-Jo Andrews Associate in Science General Studies Cum Laude            
Camilo Ayala-Chica Associate in Science Marketing Cum Laude            
Camila Baez Associate in Science Engineering Science Cum Laude            
John Barletta Associate in Science Accounting and Business Administration Cum Laude            
Humberto Barrios Associate in Science Liberal Arts and Science Cum Laude            
Beckett Beckett Associate in Science Accounting and Business Administration Cum Laude            
Megan Benoit Associate in Science General Studies Cum Laude            
Jennifer Blais Associate in Science Environmental Science Cum Laude            
Nicholas Blardo Associate in Science Business Administration Cum Laude            
Alec Boyce Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Communication Studies Cum Laude            
Aubri Boyko Associate in Science Occupational Therapy Assistant Cum Laude            
Christina Braun Associate in Science General Studies Cum Laude            
Rose Callahan Associate in Science General Studies Cum Laude            
Heather Carl Associate in Science Radiologic Science Cum Laude            
Paige Carlson Associate in Science Graphic Design Cum Laude            
James Chaisson Associate in Science Radiologic Science Cum Laude            
Nicholas Combs Associate in Science Engineering Science Cum Laude            
Jaron Condon Associate in Science Technology Studies Cum Laude            
Danielle Connell Associate in Science Surgical Technology Cum Laude            
MaryKate Custer Associate in Science Occupational Therapy Assistant Cum Laude            
Andrew Cvercko Associate in Science Drug /Alcohol Recovery Counselor Cum Laude            
Michelle D’Aiuto Associate in Science Culinary Arts Cum Laude Associate in Science Foodservice Management Cum Laude Associate in Science Hotel – Tourism Management Cum Laude
Brandi Devin Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Social Work Studies Cum Laude            
Nicole DiGregorio Associate in Science Paralegal Cum Laude            
Zachary DiPinto Associate in Science Accounting and Business Administration Cum Laude            
Angelisse Dones Associate in Science Business Administration Cum Laude            
Angeline Driggers Associate in Science Accounting and Business Administration Cum Laude            
Kyle Edwards Associate in Science Surgical Technology Cum Laude            
Moises Feliciano Associate in Science Business Administration Cum Laude            
Joseph Fonicello Associate in Science Accounting and Business Administration Cum Laude            
Elizabeth Foran Associate in Arts Visual Fine Arts Cum Laude            
April Godbee Associate in Science Social Service Cum Laude            
Natoya Graham Associate in Arts Liberal Arts and Science Cum Laude            
Victoria Halbach Associate in Science General Studies Cum Laude            
Raymond Harwood Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Computer Science Studies Cum Laude            
Taylor Hayes Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: History Studies Cum Laude            
Jacqueline Haythorn Associate in Science Occupational Therapy Assistant Cum Laude            
Lucero Heredia Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Psychology Studies Cum Laude            
Serena Hernandez Associate in Science Internet Programming Technology Cum Laude            
Evelyn Huertas Associate in Science General Studies Cum Laude            
Mackenzie Jacobsen Associate in Science General Studies Cum Laude            
Randi Jaen Associate in Science Business Administration Cum Laude            
Savannah Kelly Associate in Science Engineering Science Cum Laude            
Alexander Kolaczenko Associate in Science Business Administration Cum Laude            
Griffin Kuhn Associate in Science General Studies Cum Laude            
Matthew Lallier Associate in Science Criminal Justice Cum Laude            
Madison Lathe Associate in Science General Studies Cum Laude            
Lilybeth Laureano Associate in Science General Studies Cum Laude            
Audrey Lee Associate in Science General Studies Cum Laude            
Matthew Levasseur Associate in Science Engineering Science Cum Laude            
Jesuca Maurice Associate in Science General Studies Cum Laude            
Aisha Memon Associate in Science CSCU Pathway Transfer: Early Childhood Teacher Credential Studies Cum Laude            
Michelle Mendoza-Cruz Associate in Science Liberal Arts and Science Cum Laude            
Erica Minnifield Associate in Science Disabilities Specialist Cum Laude            
Luis Mota Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: History Studies Cum Laude            
Joshua Nelson Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Criminology Studies Cum Laude            
Kelsey O’Brien Associate in Science General Studies Cum Laude            
Melissa O’Donovan Associate in Science General Studies Cum Laude            
Rachel Olaechea Associate in Science Respiratory Care Cum Laude            
James Olvera Associate in Science General Studies Cum Laude            
Alper Ozdemir Associate in Science Accounting and Business Administration Cum Laude            
Dhara Patel Associate in Science Graphic Design Cum Laude            
Carmen Perez Associate in Science Social Service Cum Laude            
Marissa Petitto Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Psychology Studies Cum Laude            
Nicholas Portal Associate in Science General Studies Cum Laude            
Stephanie Ricard Associate in Science Graphic Design Cum Laude            
Josie Robertson Associate in Science General Studies Cum Laude            
Marina Rodrigues Associate in Science Business Office Technology Cum Laude            
Narcisa Sahanic Associate in Science Radiologic Science Cum Laude            
Jesus Sanchez Fernandez Associate in Science Accounting and Business Administration Cum Laude            
Dewan Saquib Associate in Science Accounting and Business Administration Cum Laude            
Kayla Savage Associate in Arts Visual Fine Arts: Photography Cum Laude            
Josh Sawtelle Associate in Science Criminal Justice Cum Laude            
Taylor Simoes Associate in Science Radiologic Science Cum Laude            
Mackenzie Slane Associate in Science Surgical Technology Cum Laude            
Karista Strong Associate in Science Surgical Technology Cum Laude            
Aaron Strudwick Associate in Science Marketing Cum Laude            
Caroline Sullivan Associate in Arts Music Studies Cum Laude            
Diana Theriault Associate in Science Paralegal Cum Laude            
Amanda Toce Associate in Science Radiologic Science Cum Laude            
Lisa Trotta Associate in Arts Visual Fine Arts: Photography Cum Laude            
Alicia Vescera Associate in Science Accounting and Business Administration Cum Laude            
Amanda Weech Associate in Arts CSCU Pathway Transfer: Social Work Studies Cum Laude            
Geraldo White Associate in Science Culinary Arts Cum Laude            
Maureen Williams Associate in Science Culinary Arts Cum Laude            
Kyle Winn Associate in Science Paralegal Cum Laude            
Mackinly Yorgensen Associate in Science Accounting and Business Administration Cum Laude            
Chase Young Associate in Arts Liberal Arts and Science Cum Laude            
Evan Zocco Associate in Science Liberal Arts and Science Cum Laude